O nas

Producent innowacyjnych urządzeń medycznych do użytku w miejscu kontaktu lekarza z pacjentem. Firma współpracuje z lekarzami, mając na uwadze poprawę zdrowia pacjentów. Pełna gama jego przenośnych, dokładnych, szybkich i ekonomicznych urządzeń diagnostycznych pozwala personelowi medycznemu na szybki pomiar poziomu cholesterolu w tym całego „Panelu Lipidowego” glukozy czy hemoglobiny glikowanej z jednej kropli krwi oraz wspomagać bieżące leczenie chorób przewlekłych.

Analizator CardioChek oraz CardioChek® PA wykorzystywany w diagnostyce gospodarki lipidowej, do użytku profesjonalnego oraz indywidualnego, nowy analizator CardioChek Plus oraz produkty z grupy A1CNow® w tym system A1CNow+® oraz A1CNow® do domowej samokontroli. Produkty CardioChek® dotarły już do ponad 100 milionów pacjentów na całym świecie. Produkty CardioChek to również szeroka gama Paneli Testowych oraz pojedynczych testów. PTS Diagnośtics to również producent oprogramowania do oceny ryzyka wystąpienia zawału serca określający m.in. „Wiek Serca” Health Risk Assessment (HRA)

Założona w mieście Indianapolis, w stanie Indiana, firma PTS Diagnostics (formalnie Polymer Technology Systems, Inc. – PTS Inc.) projektuje, wytwarza i dystrybuuje swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Produkcja odbywa się w Indianapolis oraz Sunnyvale (stan Kalifornia). Filie firmy mieszczą się w Europie, Ameryce Środkowej i w krajach basenu Oceanu Spokojnego.